انتخاب روغن انتقال حرارت مناسب

روغن های انتقال گرما به عنوان مایعات حرارتی یا روغن های حرارتی نیز شناخته می شوند. همچنین می توان از آنها به عنوان مایعات گرم کننده یا خنک کننده نام برد، اما دو اصطلاح رایج امروزه مایع حرارتی و روغن انتقال حرارت هستند.
ادامه مطلب

انتخاب روغن توربین مناسب

توربین های بخار، گاز و هیدرولیک بر اساس گروهی از روغن های روانکار معروف به روغن های R&O (روغن ضد زنگ زدگی و اکسیداسیون) کار می کنند. هندسه تجهیزات توربین، چرخه های عملیاتی، روشهای نگهداری، دمای کارکرد و پتانسیل آلودگی سیستم، تقاضای منحصر به فرد روغن روانکاری در مقابل روغن های دیگر مانند روغن موتور بنزین و دیزل را ایجاد کرده است.
ادامه مطلب

روغن زنجیر دما بالا

روغن های زنجیر مناسب درجه حرارت بالا در صنایع نساجی، صنایع مواد عایق و در سایر صنایع که زنجیرهای نقاله و محرک در معرض دمای بالا هستند استفاده می شود. این مقاله فقط مهمترین و رایج ترین الزامات پوشش می دهد.
ادامه مطلب

گریس موتور الکتریکی

اکثر موتورهای الکتریکی با یاتاقانهای غلتکی ضد اصطکاک طراحی شده اند. گریس مایع حیات این یاتاقان ها است زیرا یک فیلم روانکاری را فراهم می کند که از تماس شدید فلز با فلز جلوگیری می کند. مشکلات یاتاقان 50 تا 65 درصد از کل خرابی های موتور الکتریکی را تشکیل می دهد و روشهای ضعیف روانکاری بیشتر این مشکلات یاتاقان را ایجاد می کنند.
ادامه مطلب

گریس سرعت بالا

بیشتر تأسیسات صنعتی دارای یاتاقان هایی هستند که از تجهیزات پردازش معمول سریعتر می چرخند. وقتی نوبت به روانکاری این تجهیزات می رسد، همه روانکارها رفتار یکسانی ندارند. برای اجزای روانکاری شده با گریس، اثرات گریس بر روی یاتاقان ها می تواند منجر به افزایش گرما و در نهایت خرابی زودرس شود.
ادامه مطلب

انواع روغن پایه

روانکارها را می توان به روش های مختلفی دسته بندی کرد. یکی از رایج ترین طبقه بندی ها توسط روغن پایه تشکیل دهنده است: روغن پایه معدنی، سینتتیک یا گیاهی. روغن معدنی، که از نفت خام مشتق شده است، می تواند به طیف وسیعی از کیفیت های مرتبط با فرآیند تصفیه روغن تولید شود. روغن سینتتیک از طریق فرایند سنتز ساخته دست بشر است و در فرمولاسیون های مختلفی با خواص منحصر به فرد برای هدف مورد نظر ارائه می شود.
ادامه مطلب

روانکاری موتور گاز طبیعی

موتورهای گاز طبیعی از این نظر خاص هستند که در مناطق مختلف غیرمعمول فعالیت می کنند، از آب و هوای بسیار سرد قطب شمال کانادا گرفته تا مناطق گرم و مرطوب جنوب ایالات متحده و فراتر از آن. موتورهای گاز طبیعی دارای طرح های مختلفی هستند، از جمله عمودی Caterpillar، V شکل چهار زمانه، دو زمانه و غیره.
ادامه مطلب

روانکاری یاتاقان ها

ياتاقان ها اجزايي از ماشين آلات هستند كه خود از دو قسمت شفت (تكيه گاهي) و متحرك تشكيل شده اند. قسمت متحرك اين اجزا مي تواند بصورت لغزشیSliding)) و یا غلتکیRolling)) باشد كه در هر دو حالت مي توان از روغن و گريس به عنوان روانكار استفاده كرد.
ادامه مطلب

نقطه اشتعال روغن چیست؟

نقطه اشتعال کمترین دمایی است که بخار بالای نمونه روغن در هنگام عبور یک منبع جرقه از روی آن لحظه ای روشن یا فلش می شود. نقطه اشتعال (به طور معمول 225 درجه سانتیگراد برای روغن های معدنی) نشانه ای از خطرات ایمنی روانکار در رابطه با آتش سوزی و انفجار است.
ادامه مطلب

نقش گاز در انتخاب روغن کمپرسور

روغن های پایه نفتی نباید در کمپرسورهایی که با اکسیژن کار میکنند به کار روند زیرا اکسیژن با این روغن ها مخلوط قابل انفجاری را تشکیل می دهد. محلول های پایه آبی مثل گلیسیرین برای روانکاری سیلندر استفاده می شود. در این کمپرسورها وقتی از روغن های معدنی استفاده می شود که روغن با گاز در تماس نباشد.
ادامه مطلب

روانکاری کمپرسورهای دینامیک

یاتاقان های کمپرسور های گریز از مرکز نیاز به روانکاری دارند اما پره های داخل کمپرسور نیازی به روانکاری ندارند. به علت فشاری که گاز خروجی بر لبه پره ها وارد می آورد برای ثابت ماندن پره در جای خود از یاتاقان کف گرد استفاده می شود اما یاتاقان های شفت ممکن است از نوع ساده یا غلتشی باشند.
ادامه مطلب

روانکاری کمپرسورهای دورانی

کمپرسورهای دورانی پره ای از یک سری پره فلزی تشکیل شده که این پره ها در شکاف های اطراف روتور قرار دارند و آزادانه در این شکاف ها می لغزند. هنگامی که روتور می چرخد، نیروی گریز از مرکز سبب می شود که پره ها به سمت بیرون شکاف حرکت کنند و سپس در اثر فشرده شدن به دیواره ها به داخل شکاف فرو روند، هوا یا گاز متراکم شده بین دو پره متوالی، روتور و دیواره محبوس می شود.
ادامه مطلب

روانکاری با مواد جامد

با استفاده از مواد جامد نیز می توان اصطکاک بین دو قطعه را پایین آورد. در مقایسه با روغن و گریس ها مواد جامد کاربرد کم تری دارند و در جاهایی به کار می روند که استفاده از روغن ممکن نباشد. مواد مختلفی به عنوان روانکار جامد به کار می روند: گرافیت، مولبیدن دی سولفید، پلی تترا فلور اتیلن (PTFE)، برخی پلیمرها، کامپوزیت ها و ...
ادامه مطلب

مواد افزودنی روغن

مواد افزودنی ترکیبات شیمیایی هستند که که به منظور ایجاد شرایط خاص در روغن پایه به آن افزوده می شوند. مواد افزودنی روانکار ترکیبات آلی یا معدنی هستند که به صورت جامد در روغن حل شده یا معلق می شوند. آنها بسته به نوع دستگاه به طور معمول بین 0.1 تا 30 درصد از حجم روغن را تشکیل می دهند.
ادامه مطلب

روغن کمپرسور گاز طبیعی رفت و برگشتی

کمپرسورهای رفت و برگشتی بزرگ، دو عملکرده، چند سیلندر و چند مرحله ای برای تولید هوای کم فشار، جابجایی گاز طبیعی در صنعت تولید گاز طبیعی، تأمین گاز فشار بالا برای حفاری چاه های نفت، و برای انواع مختلف کاربردها در تولید یا فرآوری شیمیایی که به هوا با فشار متوسط تا زیاد نیاز دارند، به کار می روند.
ادامه مطلب

​محصولات