روغن نساجی، همان گونه که از نام آن بر می آید در صنایع نساجی و دستگاه های بافندگی کاربرد دارد. تجهیزات مختلفی در صنایع نساجی به روانکاری احتیاج دارند که در میان آن ها می‌توان ماشین‌های دوخت، ماشین‌های بافندگی و ماشین‌های نخ ریسی را نام برد. با توجه به شرایط کاری و سیستم‌های مکانیکی مورد استفاده در صنایع نساجی، انواع مختلف روغن نساجی تولید شده اند مانند روغن ماشین بافندگی، روغن ماشین نخ‌ریسی، روغن ماشین دوخت و دوز، روغن‌های امولسیون کننده، روغن‌های سیلیکونی، روغن‌های سفید و غیره. بنابراین لازم است برای دستگاه ها و تجهیزات صنایع نساجی از روغن مخصوص به آن دستگاه استفاده شود، در غیر این صورت عمر دستگاه به شدت کاهش یافته و کارایی دستگاه نیز دچار کاهش خواهد یافت.
به منظور خرید روغن های نساجی، حصول اطمینان از سلامت روغن و همچنین بهداشتی بودن و عاری بودن از هر گونه مواد سمی و سرطان زا بسیار مهم  قلمداد می شود.
ویژگی های کلی یک روغن نساجی مناسب به صورت زیر هستند:
1- کاملا بهداشتی و تصفیه شده
2- ضد الکتریسیته ساکن
3- تا حد ممکن بدون رنگ باشد
4- مقاوم در برابر زنگ زدگی
5- روانکاری مناسب تمام اجزاء
6- مقاوم در برابر دماهای بالا
7- مقاوم در برابر اکسیداسیون
 
محصولات ما در شاخه نساجی و بافندگی شامل انواع روانکارها به منظور استفاده در انواع ماشین آلات هستند. برای تهیه روانکار مورد نظر خود در کاربردهای نساجی و بافندگی با کارشناسان ما در تامین روانکار رسپینا تماس بگیرید.

تماس با ما و سفارش محصول

روانکار نساجی

​محصولات